Рецензія на колективну монографію “Населення України. Нариси про демографічний стан України у перше тридцятиріччя незалежності”

Галина МІЩУК

Анотація


Монографія "Населення України. Нариси про демографічний стан України у перше тридцятиріччя незалежності" є значущим внеском в вивчення демографічних процесів, що відбувалися в Україні впродовж періоду становлення нової української державності. Впроваджуючи системний підхід до аналізу динаміки чисельності населення, його структури, тенденцій у шлюбно-сімейних процесах, народжуваності, смертності, міграційних процесів та соціально-демографічної політики, автори розкривають комплексну картину демографічного ландшафту країни.
Актуальність цієї монографії є очевидною, оскільки вона аналізує важливі тенденції і виклики, з якими стикається сучасне українське суспільство в контексті демографічного розвитку. Зокрема, автори докладно розглядають вплив регіонально-економічних труднощів та соціально-політичних змін на демографічні процеси. Вони звертають увагу на важливість удосконалення демографічної політики та розробки стратегій збереження здоров'я населення.
Особлива цінність монографії полягає в тому, що вона не лише аналізує минуле, а й здійснює науково обгрунтовані прогнози майбутнього розвитку подій. Аналізуючи навні демографічні показники, автори намагаються визначити можливі перспективи розвитку населення України. Жорстока необгрунтована війна, розв’язана країною-агресором в Україні, є найболючішим етапом найновішої вітчизняної історії. У цьому контексті важливими є сторінки монографії, де розглянуто вплив війни та політичних криз на демографічні процеси, що розгортаються в країні.

Повний текст:

PDF


DOI: https://doi.org/10.35774/rarrpsu2023.28.192

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.