Порядок рецензування

Порядок рецензування

  Усі рукописи наукових статей, що надходять до редакції журналу «Регіональні аспекти розвитку продуктивних сил України» проходять процес  рецензування за принципом Double-blind рецензування (двостороннє «сліпе» (анонімне) рецензування), за якого    рецензенту не розкриваються особисті дані автора/авторів; а автору/авторам не розкриваються особисті дані рецензента.

Передусім відповідальний редактор здійснює перевірірку щодо згального оформлення, тематики, відповідності реакційній політиці  журналу.  Рукописи, які не відповідають тематиці та редакційній політиці журналу або  редакційним стандартам журналу, відхиляють без рецензування. Рукописи статей, які не відповідають вимогам журналу щодо структури та оформлення, повертають авторам на доопрацювання та повторне подання.

Рукописи статей обов’язково проходять перевірку на плагіат у системі Unichесk. За умови виявлення значного відсотка текстових запозичень, матеріали рукопису повертають авторам на доопрацювання або відхиляють. У разі виявлення ознак плагіату статтю повертають авторові  без права повторного подання цієї статті.

Після усіх внутрішніх перевірок авторський оригінал статті передають на зовнішнє рецензування.

Головний редактор (заступник головного редактора) визначає для статті, що поступила на опублікування, рецензента зі складу члена редакційної ради, який курує відповідний науковий напрям.

За умови відсутності члена редакційної ради – куратора відповідного напряму головний редактор (заступник головного редактора) визначає зовнішнього рецензента.

Рецензенти (як члени редакційної ради, так і зовнішні) повинні бути відомими спеціалістами по тематиці поданого рукопису та мати публікації в даній галузі досліджень (бажано за останні 5 років). Кожен рецензент має право відмовитися від рецензії в разі наявності явного конфлікту інтересів, що відбивається на сприйнятті та інтерпретації матеріалів рукопису.

Рішення рецензентів можуть бути такими:

  • прийняти;
  • прийняти після незначних доопрацювань;
  • прийняти після суттєвих доопрацювань;
  • відхилити з пропозицією повторного подання (рукопис буде відхилено, а авторам буде запропоновано повторно подати статтю після істотного доопрацювання змісту, якщо, на думку рецензентів, стаття потребує проведення додаткових експериментів, інших емпіричних досліджень для підтвердження висновків);
  • відхилити (статтю відхиляють без права на повторне подання цієї ж статті, якщо вона має серйозні недоліки або не містить оригінальних наукових результатів).

Редакційна колегія може відхилити статтю, якщо:

  • відсутній повний пакет супровідних документів;
  • оформлення статті не відповідає зазначеним вище вимогам;
  • тематика статті не відповідає профілю видання;
  • назва статті не відповідає змісту;
  • стаття написана на низькому науковому рівні;
  • матеріали повністю або частково публікувалась раніше в інших виданнях або подані до розгляду редакціям інших журналів;
  • стаття повністю або частково чужа (автор вчинив плагіат);
  • матеріал має рекламний характер;
  • порушена в статті проблема втратила актуальність.

Якщо статтю може бути прийнято за умови доопрацювання, її повертають авторам разом із коментарями і пропозиціями рецензентів щодо вдосконалення статті та рекомендаціями редакторів, якщо такі є.

Автор повторно надсилає доопрацьовану версію статті разом із чіткими відповідями на зауваження рецензентів. Усі зміни автор має виділити в тексті статті.

Редакція враховує коментарі рецензентів, але остаточне рішення щодо публікації статті ухвалюються редакційною колегією.